Сънят е постоянна тема за дискусии. Всеки ден чувате разговори за чувство на умора, нужда от повече сън, успиване, събуждане рано, стоене до късно, защо не сте спали повече, защо сте спали повече и списъкът продължава. Всеки, който чете този блог, почти със сигурност е имал проблеми със съня някога или съвсем наскоро. Тази разпространеност на проблема обяснява защо постоянно питаме как да спим по -добре. Тази публикация предлага някои полезни отговори на този въпрос. Тези 5 съвета за по-добър сън ще ви дадат инструменти, които да ви помогнат да се научите как да спите по-добре по-бързо. Освен това с този списък ще научите повече за това как да спите по-добре през нощта естествено, без помощта на хапчета. Знаете, че бихте могли да спите още по-добре, така че останете с нас.

1. Направете график

От многото оплаквания „недоспиване“, със сигурност се нарежда най -високо. Вероятно не получавате 7-8,5 часа, от които тялото ви се нуждае всяка вечер. Когато не спите достатъчно, останалата част от деня ви страда и дори се затруднявате да заспите на следващата нощ. Задаването на твърд график за съня ви може да реши този проблем. Осигуряването на рутинни часове за лягане и ставане, както и заспиване и събуждане по едно и също време всеки ден осигурява устойчивост. Може да не получавате „пълноценен“ нощен сън всяка вечер, но ще го правите много по-често. Формирането на такива навици е от съществено значение за промяна на живота ви. Сънят е 30% от живота ви и ако тези 30% винаги са недостатъчни и незадоволителни, останалата част от живота ви вероятно също няма да е пълноценна.

2. Коригирайте диетата си

Ти си това, което ядеш, както се казва. Е, оказва се, че също така спиш както ядеш! Вашата диета засяга толкова много аспекти от живота ви, че не трябва да се изненадвате, че сънят е един от тях. Яденето на добре балансирана, последователна диета в редовни часове през целия ден помага за подобряване на графика ви на сън. Правилният баланс на хранителни вещества, съчетан с добре планиран график за хранене, води до по-добро здраве както психически, така и физически. Това здраве носи цялостен баланс в тялото, което води до по-здравословно и последователно производство на химикали и хормони. Това постоянство помага за естествените процеси на тялото, като съня.

3. Упражнения

Точно като диетата, упражненията влияят не само върху тялото и ума, но и върху съня. Едно очевидно предимство е свързано с физическите резултати от упражненията. Сънят е време за възстановяване и почивка. Ако тялото ви не се нуждае от възстановяване и не се нуждае от почивка, тогава сънят няма да бъде лесен. Упражненията разкъсват мускулните влкакна, за да се изградят (което изисква възстановяване), и изтощава тялото (което изисква почивка). Освен това, по-постоянната енергия през деня всъщност води до по-здравословно намаляване на енергията за през нощта. Производството на мелатонин ще се увеличи, а сънят ще дойде по-лесно и ще бъде по-спокоен.

4. Избягвайте технологиите през нощта

Нашият цикъл на сън е деликатно еволюционно наследство. Преди електрическите технологии (дори преди свещите или газовите лампи), слънцето е имало пълен контрол върху нашия цикъл на сън. Когато е изгрявало, сме се събуждали. Когато е залязвало, ние сме заспивали. Синята светлина, която излъчва слънцето, предизвиква този цикъл с придружаващото го освобождаване на мелатонин, хормона на съня. Превъртаме лентата набързо към днешно време. Имаме синя светлина, излъчвана навсякъде около нас и особено от нашите цифрови екрани. Използването на тези екрани през нощта обърква цикъла на сън. Синята светлина забавя производството на мелатонин, като по този начин предотвратява сънливостта, която ни помага да си лягаме за през нощта. Избягването на използването на такива устройства, излъчващи синя светлина, като смартфони, телевизори, лаптопи и електронни четци в часовете преди сън, увеличава производството на мелатонин и насърчава съня.

5. Съзнателен отдих

Полагането на усилия да отпуснете тялото си, когато лежите неспокойно в леглото, дава страхотни резултати. Започнете с пръстите на краката си и помислете как да ги отпуснете. Преминете към ходилата, след това краката, торса и така нататък, една по една всяка малка част. Просто мисленето за всяка част от тялото ви и оставянето им да се отпуснат вършат чудесна работа не само за отпускане на тялото, но и на ума ви. Това е нещо като много проста и успокояваща медитация, която може да се прилага навсякъде, без никакво обучение. Пробвайте следващия път, когато се борите със съня, и за нула време ще се отпуснете и ще задрямате.

 

Сънят е ценен. Отделянето на време да се информирате за заплахите за съня ви може да доведе до ценни резултати. Научете повече за опасностите от синята светлина сега.